13.07.11

До Бобовищ вчора не доїхали - шукали водоспад на околиці Лохова

12 липня, по дорозі до Бобовищ, зупинилися на хвилинку в центрі Лохова (12 км від Мукачева). Під час розмови з головою сільради Петром Куцкіром дізналися, що в одному з урочищ, де лохівчани "збирають гриби", є свій водоспад- місцеві називають його "Скакало". То ж вирішили пошукати його.
Від пам'ятника Пресвятої Богородиці (збудований у 2002), що знаходиться на Центральній вулиці поруч з сільрадою, повертаємо праворуч (на північний схід) на вулицю Шевченка. Метрів через 80 (після клубу), звертаємо ліворуч і вузькою, але якісною асфальтівкою підіймаємося на північ вулицею Лесі Українки. Десь через 300 метрів, біля нових дво- та триповерхових будинків, асфальт закінчується, але й по гравійній дорозі підійматися велосипедом неважко. Після розвилки (обидві дороги невдовзі знов сходяться) вулиця називається вже Садовою і виводить нас на виноградники на вершині Горба.
Звідсі видкривається чудова панорама Вулканичного хребта від Анталовецької Поляни аж до Бобовищ та Закарпатської рівнини від Іванівців і до Середнього. Далі їдемо грунтівкою на схід повз заброшений будинок (Хуторі), наприкінці сливового саду (перед лісом) повертаємо праворуч і спускаємося до потічка. Звідсі до водоспаду десь півкілометра. Підійматися краще дорогою, що йде південним схилом.
Водоспад є каскадним. Знаходиться у місці, де потік перетинає вихід андезитових порід. Перший (верхній) уступ знаходиться приблизно в 30 метрах від третього - найбільшого. Загальна висота водоспаду (візуально) до 10 метрів. Нижче його потічок переходить у глибокий яр.
 Верхній уступ
 Середній уступ
Нижній найбільший (метрів 6-7 висотою) уступ.

Повертатися в Лохово краще дорогою, що йде вздовж потічкаДорога виводить нас у "Верхній кониць" на вулицю Шевченка (історична назва "Дроздовиця") з гравійним покриттям. Півтора кілометри спуску - і ми знов біля сільради. Загальна протяжність маршруту від центру села - приблизно п'ять кілометрів.
Окрім водоспаду в Лохові варто відвідати муровану кам'яну базиличну греко-католицьку церкву "Покрови святої Діви Марії", збудовану у 30-х роках XIX ст.,
та пам'ятник-обеліск загиблим у Другій Світовій війні односельчанам.
Загальна довжина веломаршруту від Мукачева (через Клячаново, Іванівці та Череївці) 29 км.

Немає коментарів:

Дописати коментар